Carrier AquaForce 30XW Soğutma Grubu

Mükemmelliğin Peşinde Esneklik: 30XW Aquaforce ısıtma, iklimlendirme ve endüstriyel soğutma alanlarında farklı ihtiyaçlara cevap verecek şekilde tasarlanmıştır. Verim: 30XW Aquaforce düşük işletme maliyeti ile çalışmakta ayrıca binaların enerji tüketimini ve CO2 emisyonunu azaltarak çevreye karşı sorumluluğunu yerine getirmektedir. Adaptasyon: Aquaforce soğutma grubu fabrika montajlı çok çeşitli opsiyonları ile şantiyede oluşabilecek ihtiyaçlarınıza cevap vermektedir.

6.2 EER - Verimlilik Uzmanı

Mevcut enerji standartlarını aşmak için tasarlanmış Aquaforce soğutma grupları işletme açısından artık daha ekonomik hale geldi. Su soğutmalı soğutma grupları için Eurovent Enerji Verimlilik Sınıflandırması A klasmanında tam yükte 5.1 EER değeri aranırken Aquaforce soğutma grupları bu değeri aşarak 6.2’ye varan EER değerlerine ulaşabiliyor.

Aquaforce soğutma grupları tesislerin sınırlı kullanımı durumunda çalıştıklarında parçalı yük performanslarında da yüksek verime sahip. Eurovent Sezonsal Enerji Verimlilik Oranı’nda (ESEER) Aquaforce soğutma grupları 8.1’e varan parçalı yük verimine sahip.

En Uygun Şekilde Tasarlanmış Isı Değiştiricisi

Aquaforce 30XW soğutma gruplarında sıvı ve soğutucu akışkan arasında maksimum enerji transferi için yüzer tip ısı değiştiricisi kullanılıyor. Soğutucu akışkan dağıtım sistemi ile tüp ve bölme yerleşimi su ve soğutucu akışkan yüzey performanslarını optimize ediyor. Dış ve iç tüp yüzeyleri mikro kanallı, bu da yüzey alanını artırarak ısı transferini kolaylaştırır.

Yüksek Performans İçin Ekonomi Çevrimi Aquaforce 30XW soğutma grupları, soğutma kapasitesi ve işletme verimliliğini artıran elektronik genleşme aygıtlı bir ekonomizöre sahip.

Esnek ve Güvenli Sıkıştırma

Gerekli enerji verimlilik seviyesine ulaşmak için Aquaforce soğutma grupları Carrier’ın ikiz-vidalı kompresör gelişimindeki uzun tecrübelerinin ürünü olan yeni jenerasyon 06T vidalı kompresörleri ile çalıştırılıyor. Kompresör su soğutmalı soğutma grubu işletmesi için optimize edilen yüksek verimli motorla çalışıyor. Rotor uzun ömürlü dönel yataklarda çalışan ve değişken kayar vana kapasite kontrollü R134A işletimi için son teknoloji lob tasarımına sahip.

Az Yer Kaplama

Soğutma grubu seçerken en önemli kriterlerden biri de cihazın boyutlarıdır. Mekanik odaların gelir olarak bir getirisi olmadığı için mimarlar bu alanları mümkün olabildiğince küçük tasarlar. Aquaforce soğutma grupları az yer kaplayan ebatları ile bu tasarım kriterlerine birebir uyuyor.

Cihazın bileşenlerinin yerleşimi yapılacağı zaman cihazın boyutlarını küçülterek daha iyi idare ve montaj esnekliği sağlamak ve kritik parçalara hızlı ve kolay erişimi sağlayarak bakımı kolaylaştırmak ana amaçlar.

Yenileme çalışmaları yaparken cihazların yenisi ile değişiminin ek maliyet ve ek iş getirmemesi önemli bir kriterdir. 1 m’den az genişliği 1 MW’tan daha fazla soğutma kapasitesi ile Aquaforce 30XW soğutma grupları standart bir mekanik oda kapısından kolayca sığabilir.

Adaptasyon Yeteneği

Aquaforce soğutma grupları farklı seçenekli fabrikada monte edilebilen opsiyonları ile özel şartları olan uygulamalara kolaylıkla cevap verir;

Su bağlantı yönlerini değiştirme: Fabrikada gerekli ufak değişikleri yapmak şantiyede cihaz montajı sırasında oluşabilecek zaman kaybını ve gereksiz malzeme sarfiyatını önler.

Tek ve çift güç beslemesi:

Cihazlar daha kolay ve hızlı montaj için sahadaki elektrik besleme tipleri ile uyuşabilecek şekilde tasarlanabilir.

Parçalara ayrılmış teslimat:

Cihazlar dar kapılı mekanik odalarda montajı kolaylaştırmak için birkaç parçaya ayrılmış olarak da teslim edilebilir.

Yeni jenerasyon Aquaforce vidalı kompresörlü soğutma grupları ile Carrier bütün montaj ihtiyaçlarına cevap verebilir. Yüksek performans ve yüksek kalitede servis Carrier’ı her zaman güvenilecek partner yapıyor.